Podwyższone WBC może odpowiadać za moje dolegliwości?

Moje wyniki: WBC 13,7, OB 6, cholesterol 225. Pozostała morfologia krwi w normie. Badanie moczu w normie. Mam lekką infekcję gardła i dość wysoki poziom stresu (trudności z zasypianiem - nawet biorę czasami E***). Niem mam innych poważnych objawów. Czy podwyższony WBC może być skutkiem powyższych problemów, czy też jest to znacznie poważniejszy problem?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższona liczba leukocytów może być spowodowana aktualną infekcją gardła. Teoretycznie niewielki wpływ może mieć także  stres. Myślę, że nie należy martwić się na zapas. Aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, można wykonać powtórną morfologię, kiedy będzie już Pan zdrowy.

W celu obniżenia stężenia cholesterolu najlepiej zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe i zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną. Przydatne informacje na ten temat znajdzie Pan w artykule, do którego link podaję poniżej:
http://portal.abczdrowie.pl/wysoki-cholesterol-jak-z-nim-walczyc.

Jeśli natomiast chodzi o bezsenność - jest to problem, którego nie powinno się rozwiązywać stosując leki z grupy benzodiazepin (E***). Rozumiem, że nie zażywa Pan tego leku regularnie, jednak mimo wszystko warto zmienić strategię. Przede wszystkim należy zadbać o szeroko pojętą higienę snu, a jeśli będzie Pan musiał mimo wszystko stosować leki, to istnieją zdecydowanie skuteczniejsze a przede wszystkim bezpieczniejsze środki niż ten zażywany przez Pana. Polecam odwiedzenie portalu abcbezsenność.pl i zapoznanie się zwłaszcza z dostępnymi tam poradami doktora Michała Skalskiego - jednego z najlepszych w Polsce specjalistów zajmujących się problemem bezsenności.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.