Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza podwyższone WBC u 7-letniego dziecka?

Chciałabym się dowiedzieć, co może oznaczać podwyższone WBC u 7-letniego dziecka? Wszystko poza WBC jest w normie, badania miała robione, ponieważ wypadało jej dużo włosów. To pozostałe wyniki: WBC 12,6, RBC 4,80, HGB 13,7, HCT 42,7%, MCV 89,0, MCH 28,5, MCHC 32,1, PLT 227. Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Liczba leukocytów u dziewczynki jest tylko nieznacznie podwyższona - za górną granicę normy dla dzieci w tym wieku uważa się według niektórych źródeł 12 tysięcy/mikrolitr. Przyczyną niewielkiej leukocytozy u zupełnie zdrowych osób może być choćby stres czy wysiłek fizyczny. W stanach patologicznych podwyższona liczba leukocytów najczęściej wynika z obecnej bądź niedawno przebytej infekcji. Z wynikiem powinni zgłosić się Państwo do lekarza rodzinnego. Zbada on dziewczynkę, zleci ewentualne badania dodatkowe (np. OB, badanie ogólne moczu) i na tej podstawie oceni, jaka może być przyczyna odchylenia w badaniu. Za jakiś czas dobrze by było powtórzyć morfologię krwi, najlepiej dodatkowo z rozmazem ręcznym.

Częstą przyczyną wypadania włosów są niedobory witamin i składników mineralnych, a dobrze dobrana dieta, bogata zwłaszcza w świeże warzywa, owoce, ale także produkty pochodzenia zwierzęcego, rozwiązuje sprawę.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy