Czy możliwe, że mam dystymię?

Podejrzewam u siebie dystymię. Jednak czy możliwe jest, aby okresy remisji pojawiały sie dosyć rzadko i trwały krótko? Mowa tu od kilku godzin do kilku dni. Mam objawy dystymi, ale nie mam zaburzonego snu, poza tym, że się nie wysypiam. I nie jestem smutny, ale bardziej częściej rozdrażniony. Wolno myślę i ciężko mi sie koncentrować. Mój mózg jest taki ociążały. Nie odczuwam przyjemności z tego co robie. Siedzę głównie tylko w domu. Nie mam ochoty na wychodzenie poza dom. Cały dzień głównie oglądam coś. Nawet nie mam zbytnio motywacji do grania w gry, które są moją pasją z tego powodu, że przez ten mój mózg i tak nic mi nie wychodzi i tylko sie denerwuje. Dzisiaj mam stan "remisji", jakoś ciesze się nawet zwykłym słuchaniem muzyki. W te dni wpadam też na ciekawe pomysły i mam jakąś chęc do działania. W te gorsze dni dużo się smieje, ale ten smiech jest taki pusty, a w czasie lepszych dni śmieje sie i to jest takie wartościowe. Chciałbym w końcu poczuć się jak człowiek, bo co chwile, gdy mam stany remisji wmawiam sobie, że miałem zły okres czasu lub miałem niedobór jakiś witamin, ale gdy wraca ten zły stan to znów szukam rozwiązania na mój problem. Jak sprawdzam niedobór witamin (Bo myśle, że to przez to sie źle czuje) i po dostarczeniu tych witamin czuję się lepiej to daje sobie właśnie nadzieje, że to właśnie jest przyczyną jednak zaraz przychodzi zły stan i pomimo, że nie przestałem dostarczać tej witaminy to i tak źle sie czuje. I wtedy znów zaczynam szukać rozwiązania. Boję się, że teraz wmawiam sobie, że mam dystymię. Jednak ta choroba jest najbliżej tego co odczuwam. Czy to może być dystymia?

Witam Pana,
Opisane przez Pana objawy mogą sugerować stany
depresyjne lub dystymię, które objawiają się właśnie
spadkiem nastroju, ciągłym brakiem
energii, ogólnym osłabieniem, zmęczeniem, trudnościami
w koncentracji , nadmierną sennością itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjął Pan właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Żeby móc Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Witam,

zalecana jest konsultacja i diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego, w celu odpowiedzi na Pana pytanie, czy to jest Dystymia?
Pozdrawiam serdecznie,
Bożena Waluś