Zastrzyki z heparyną w ciąży a poród

Witam! Jestem w 35 tyg ciąży, od początku na zastrzykach z heparyny, gdyż 2 lata temu miałam zator płucny. Mam cukrzycę ciążową,ale dziecko rośnie prawidłowo ma 3kg. Ale mam 155 cm wzrostu, mała leży nisko całą ciążę, w dodatku poprzecznie lub skośnie i uciska mnie. Rwie mnie bardzo spojenie łonowe, krocze, mam problem z chodzeniem, rozszerzeniem nóg. 2 lekarzy mówi o cesarce. Czy po zatorze nie będzie to dla mnie zbyt ryzykowne? Nie wiem też czy zdołam urodzić naturalnie

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że lekarze Panią badający mają najlepszy obraz Pani stanu klinicznego i warunków co do porodu naturalnego, więcej jeśli zalecają poród przez cięcie cesarskie zapewne nie ma innej możliwości. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.