Zatorowość płucna wysokiego ryzyka

Witam serdecznie, Jak ją odróżnic w badaniu zatorowość płuc wysokiego ryzyka od zatorowości niewysokiego ryzyka? ? jakie kryteria muszą zostać spełnione aby zakwalifikowac pacjenta do zatorowości płucnej wysokiego ryzyka? Bede wdzieczna za odpowiedz, pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zatorowość płucna wysokiego ryzyka obejmuje objawy wstrząsu lub hipotensję.
Zatorowosć płucna niewysokiego ryzyka nie obejmuje powyższych objawów i dzieli się na pośredniego ryzyka - cechy dysfunkcji prawej komory lub obecność markerów świadczących o uszkodzeniu mięśnia sercowego oraz na zatorowość niskiego ryzyka- nie obejmująca tych wszystkich objawów.
Pozdrawiam