Zawroty głowy i wahania wagi u 23-latki

Proszę o pomoc w stanie mojego zdrowia. Od 2 miesięcy spedzam mało aktywny tryb zycia. Prawie cały czas jestem w domu. Przytyłam w tym czasie 10 kg. W ostatnich dniach zaczęłam dietę. Schudłam juz kilka kg. Jednak jeszcze przed dietą jak i do teraz czuję kłucie serca (bardziej z prawej strony) oraz szum, ''buzowanie'' w głowie. Do tego gdy piję dziennie ponad 1,5 l wody badź co inego puchnie mi prawa stopa, palce. Dodam, że pół roku temu upadlam pośliznelam się na chodniku o głowę. Mam 23 lata.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, obecnie w ciągu kilku dni straciła Pani kilka kg? Jeśli ma Pani problemy z opuchnięciami to z pewnością ma Pani tendencję do zatrzymywania płynów. Z powodu wypadku powinna Pani udać się do neurologa, z kolei w związku z wagą zaleciłabym wykonanie badań: tsh, ft3, ft4, usg tarczycy oraz poziom prolaktyny z obciążeniem i glukoza. Proszę porozmawiać o nich z lekarzem rodzinnym i ginekologiem lub udać się prywatnie. Proszę pamiętać, że dieta musi być zdrowa i odpowiednio zbilansowana. To bardzo ważne, aby nie było później efektu jojo. Pozdrawiam, Kamila Ziemann - dietetyk z Centrum Dietetycznego EFEKT