Witam serdecznie,
oczywiście wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna, jednak warto także, szczególnie ze względu na objawy somatyczne i historie depresji kontaktować się ze specjalistą zdrowia psychicznego. Pisze Pani, ze leczy się na depresję (nie wiem czy u lekarza psychiatry czy także ma Pani psychoterapię) jednak warto te objawy także zgłosić osobie Panią prowadzącą (bez względu na to czy to jest lekarz czy psychoterapeuta). To bardzo ważne, choć zdaję sobie sprawę, ze może być trudne. I tak, generalnie myślę, ze jeśli dotychczas tak nie jest to warto skonsultować się z psychoterapeutą. Mam niewiele szczegółowych informacji o Pani leczeniu, jednak gdyby Pani chciała to zapraszam do bezpośredniego kontaktu mailowego (swisniewska72@gmail.com), może będę mogła bardziej pomóc. Pozdrawiam.
Witam serdecznie. Poleciłbym Pani w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Są to objawy somatyczne (fizyczne), które po części mogą ale nie muszą być na tle psychicznym.
Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu
Oprócz wyeliminowania przyczyn biologicznych (lekarz pierwszego kontaktu, dodatkowe badania), co powinno być pierwszym krokiem, zastanawia mnie Pani relacja ze specjalistą, u ktorego leczy się Pani na depresję. Czy ma Pani stały, najlepiej cotygodniowy kontakt z tym specjalistą i może omówić swoje objawy? Jeżeli leczenie depresji (jak w wielu przypadkach) polega jedynie na farmakoterapii i sporadycznym kontakcie z lekarzem w celu uzyskania recepty, niezbędny jest kontakt ze specjalistą, który ma uprawnienia psychoterapeutyczne. Polecałabym specjalistę, który ma kwalifikacje w nurcie psychodynamicznym.
Witam Panią serdecznie. W pierwszej kolejności należałoby się zająć Pani zdrowiem fizycznym tj.: wizyta u lekarza rodzinnego i konieczna moim zdaniem wizyta u lekarza ginekologa. Po drugie, chociaż równie ważne należałoby się zastanowić nad leczeniem Pani depresji. Nie pisze Pani u kogo się leczy, jak długo i w jaki sposób natomiast ważne, żeby udała się Pani na konsultację do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty (najlepiej pracującego w ujęciu psychodynamicznym), który by Pani nakreślił nad czym warto byłoby pracować na sesjach w systemie cotygodniowym. Małgorzata Danielewicz
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Bóle głowy od roku i problemy z koncentracją – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Problemy ze snem i koncentracją u 22-latki – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Codzienne mdłości i biegunka przed szkołą – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Duszności, zawroty głowy, omdlenia – odpowiada Mgr Kamil Tarnawski
- Co powoduje ból w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem? – odpowiada mgr Robert Gutkowski
- Problem ze snem, koncentracją, uczucie zimna – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Brak energii, problemy z koncentracją i pamięcią – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Bezsenność, zmęczenie a depresja – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, senność i skoki ciśnienia – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Co oznacza drżenie rąk i problemy z oddychaniem? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
artykuły
Pomoc psychologiczna w związku z epidemią koronowiursa. Nasi eksperci czekają na Twoje pytania
Rozwijająca się epidemia koronawirusa przyczyniła
Psychiatra - kim jest i co leczy? Jak wygląda wizyta?
Psychiatra diagnozuje i leczy choroby oraz zaburze
Nurty psychoterapeutyczne
Psychoterapię uznaje się za specjalistyczną metodę