Zawroty głowy po małej dawce alkoholu

Witam! Mam 23 lata, waga- 87 kg. Mam pytanie w sprawie alkoholu. Mianowicie sporadycznie zdarza mi się wypić lampkę wina, drinku lub piwo. Jednak zawsze odczuwam po tym przymulenie i zawroty głowy przez jakąś chwilę, szybko przechodzi. Co na to poradzić? Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
Rozumiem, że chcesz uchronić się przed złym samopoczuciem czyli zawrotami głowy i tzw. przymuleniem, które odczuwasz już po wypiciu niewielkiej dawki alkoholu. Oczywiście możesz kombinować na różne sposoby. Możesz przed piciem zjeść tłuste ryby, możesz wypić osłonowo siemię lniane lub po prostu porządnie się najeść. Możesz to robić, ale po co?
Słyszy się takie stwierdzenia: "Wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem". To prawda. Ja z kolei proponuję: "Jeśli coś Ci szkodzi to po prostu tego nie używaj". Mówię te słowa przy bezalkoholowym drinku. Skład: woda mineralna z niewielką ilością soku wyciśniętego z cytryny i ozdobnym plasterkiem cytryny.
Życzę zdrowego drinkowania.
Psycholog i psychoterapeuta
Mirosława Kamola-Olszewska

Najprawdopodobniej tak reaguje Pański mózg na alkohol. jedyna szansa na uniknięcie tych objawów to zaprzestanie picia alkoholu. Ludzie bardzo różnie reagują na alkohol.