Czy takie uczucie świadczy o uzależnieniu od alkoholu?

Czy jestem uzależniony? Witam, mam pytanie odnośnie spożywania alkoholu. Alkohol piję zazwyczaj w sobotę wieczorem, w domu w ilości ok. 3 drinków. Nie odczuwam przymusu picia ale jakoś ciężko sobie wyobrazić weekendu bez alkoholu. Ostatnio będąc na imprezie, na której nie piłem (biorę antybiotyk) czułem się trochę nieswojo. Zazwyczaj na takich imprezach wypijałem ok. 3-4 drinków, a w sytuacji gdy nie piłem odczuwałem pewnego rodzaju niepokój. Czy takie uczucie świadczy o uzależnieniu lub piciu ryzykownym? Dodam że nigdy się nie upijałem, zawszę pamiętam co się działo i co robiłem na imprezach (nie zaliczyłem nigdy tzw. zgona) a po alkoholu zachowuje się normalnie.

Dzień dobry, uzależnienie od alkoholu nie musi wiązać się z utratą kontroli co do ilości spożywanego alkoholu. Jeżeli trudno jest Panu sobie wyobrazić weekendu bez alkoholu warto się nad tym zastanowić. Zaczął się Pan sam niepokoić czy nie pojawił się problem to sygnał aby się temu przyjrzeć. Nie musi to oznaczać picia ryzykownego. Proszę skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka