Zażycie jednej tabletki antykoncepcyjnej a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Witam. 21.01 wieczorem zażyłam jedną tabletkę dalacinu c 300mg ponieważ się troszkę rozchorowałam ale tylko jedną bo tylko jedną miałam... 24.01 odbyłam stosunek z partnerem który 'skończył' we mnie, dodaje że od ponad lat biorę tabletki antykoncepcyjne novynette regularnie, a 24.01 wziełam swoją 8 tabletke z blistra czy jest ryzyko że antybiotyk utrzymał się na tyle że mogę zajść w ciąże ? Pozdrawiam

Witam! Ze względu na to, że cała sytuacja miała miejsce podczas pierwszego tygodnia przyjmowania tabletek, nie można wykluczyć, że Dalacin osłabił ich działanie antykoncepcyjne.