Zażycie tabletki antykoncepcyjnej kilka godzin wcześniej

Dzień dobry, Mam dylemat odnośnie mojej antykoncepcji. Właśnie zaczynam przygodę z tabletkami antykoncepcyjnymi i wczoraj między godziną 21 a 22 zauważyłam lekkie plamienie. Po czymś takim po 2 godzinach dostaję normalną miesiączkę więc z czystym sumieniem wzięłam tabletkę o 00.40. Jednak normalne, miesiączkowe krwawienie dostałam dziś o 11 przy czym występuja typowe dla mnie w czasie miesiączki dolegliwości typu ból brzucha. Czy popełniłam poważny błąd biorąc kilka godzin wcześniej pigułke?

witam,
przy pierwszym opakowaniu tabletek możliwe są tego typu sytuacje.
Za pierwszy dzień miesiączki mogła Pani przyjąć to plamienie i od tego czasu systematycznie prosze przyjmować tabletki.
Jednak wybrała Pani dość niekomfortową godzinę przyjmowania tabletki..