Zbieranie się gazów w żołądku

Mój problem jest taki, że często wytwarza mi się gaz w żoladku , ktory jest trudno wydalic, a przeszkadza mi bardzo gdyż mam takie uczucie jakby wywierał ciśnienie na przełyk przez co mi utrudnia oddychanie. Potrafi mi się on pojawić nawet po zakrztuszeniu się. Czasem muszę czekać parę dni żeby się go pozbyć, dopiero jak mi się odbije to jest dobrze na jakiś czas. Gastroskopia wykazała zapalenie żołądka i niewydolność wpustu ale nie mam zgagi, bólów itp. tylko ten objaw. Jak mogę sobie pomóc?

Radzę w tej sprawie skonsultować się jeszcze z gastroenterologiem. Są odpowiednie leki prokinetyczne, zwiększające pasaż żołądkowo-jelitowy, zapobiegające takim dolegliwością, ale dostępne na receptę.