Zbyt wysoka plomba po leczeniu

Witam. Wczoraj byłam u dentysty. Miałam zakładane dwie plomby na górze i dole po prawej stronie. Kilka razy pytał się mnie czy plomba nie jest za wysoka, po czym je szlifował. Teraz mam wrażenie że jest troszeczke jeszcze za wysoka, mam wrażenie że one troszeczke na siebie nachodzą, jednak nie przeszkadza mi to w niczym, ani nie boli. Czy jest to tylko moje wrazenie czy na prawde plomba jest za wysoko?

Najlepiej wrócić do dentysty i jeszcze raz przy użyciu kalki sprawdzić. Z czasem można przy nieznacznych niedopasowaniach przyzwyczaić się do nich, ale przecież to nie o to chodzi.

Stomatolog przy zakładaniu wypełnienia stara się, by w niczym nie przeszkadzało ono pacjentowi, było szczelnie i dokładnie założone. Jest to bardzo ważne, ponieważ niedopasowane, zbyt płaskie (nie przypominające kształtem naturalnej anatomii zęba) czy wysokie wypełnienie sprawią, że siły żucia rozkładają się nierównomiernie, zęby nie stykają się tak, jak powinny. W efekcie wypełnienie może się kruszyć, może też dojść do choroby okluzyjnej zębów, która ma groźne konsekwencje dla zdrowia, nie tylko zębów. Proszę zagryźć zęby – jeśli wyczuwa Pani wypełnienie, coś uwiera, to dla spokoju, lepiej minimalnie jeszcze je doszlifować. Proszę o to poprosić stomatologa podczas następnej wizyty.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry