Czy na utwardzoną plombę można założyć kolejną warstwę?

Dzień dobry, Mam świeżo uzupełnionego zęba trzonowego po leczeniu endo. Niestety uzupełnienie wydaje mi się być zbyt nisko (wewnątrz zęba - na środku powierzchni żującej - odczuwam znaczne wgłębienie). Lekarz twierdzi, że właśnie tak powinno ono wyglądać. Czy powinnam zabiegać o uzupełnienie tego wgłębienia? Czy na utwardzoną plombę można założyć kolejną warstwę? Czy taka plomba zachowa swoje właściwości i trwałość?

Jeżeli odczuwa Pani dyskomfort należy to wyjaśnić - wypełnienie nie powinno być zbyt niski i za wysokie. Musi być idealnie dopasowane. W każdym przypadku stomatolog przyjmie reklamację i na pewno sobie poradzi.

Dzień dobry. Powierzchnię utwardzonego wypełnienia można oczyścić, odświeżyć i położyć dodatkową warstwę tego samego kompozytu. Nie da się tego zrobić z amalgamatem. Proszę jednak pamiętać, że zęby naturalnie mają wgłębienia w środku. Stomatolog mógł stwierdzić, że rzeczywiście po podwyższeniu wypełnienia, będzie ono przeszkadzało w zagryzaniu zębów.. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz