Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Analiza badania RTG płuc u osiemdziesięciolatki

Zdjęcie RTG płuc. Dawka; mikro Gray: owalne intensywnie wysycone zagęszczenie miąższowe w dolno-przysercowych partiach płuca prawego około 2x1,5cm. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych o wzmożonym rysunku naczyniowo-zrębowym. Przepona wolna. Wnęki naczyniowe, serce nieco powiększone o przewadze lewej komory muopatyczne. Aorta sklerotyczna z blaszką wapnistą w łuku. Prawowypukła skolioza w odc. piersiowym kręgosłupa. Bardzo proszę o interpretację wyników.

KOBIETA, 80 LAT ponad rok temu

Tran a promieniowanie

Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.

Witam serdecznie! Opisane zmiany odbiegają od normy i z pewnością wymagają pogłębienia diagnostyki. Zmiany mogą przemawiać za zmianami pochodzenia nowotoworowego, jednak na podstawie jedynie tego badania nie da się tego stwierdzić. Aby móc cokolwiek więcej powiedzieć konieczne jest porównanie zdjęć wykonanych wcześniej, wykonanie badania lekarskiego, dokładne zebranie wywiadu, a w tym wypadku prawdopodobnie nie obejdzie się bez wykonania dalszych badań obrazowych - lekarz prawdopodobnie zaleci wykonanie tomografii komputerowej klatki piersiowej. Konieczna jest konsultacja z lekarzem pulmonologiem. Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy