Zdrowe odchudzanie 25-latki

witam mam25lat jestem kobieta mam 100 kg :\wiemza duzo..zaczyna sie wiosna lato jak zdrowo schudnac? by nqaj mniej do tych 90 kg?nie jem fasfudów nie slodze cherbaty kawy mam paskudne czerwone roztepy i mam aktywny tryba zycia ale jednak nie wiem jak sie pozbyc zrowo kg nie chce szukac diety cud bo taka nie istnieje prosze o kilka wskazówek bede wdzieczna

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Widzę, że ma Pani bardzo dobre podejście do odchudzania. Racja - dieta cud nie istnieje, a bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Jeżeli odchudzamy się prawidłowo i najlepiej pod okiem specjalisty efekty utrzymują się na długo, nabywamy zdrowych nawyków żywieniowych, dieta zaczyna być naszym stylem życia a skóra ładnie się regeneruje i wchłania, mimo utraty dużej wagi. Proponuję Pani spotkanie na wizycie w czasie której wykonałabym odpowiednie pomiary i ułożyłabym jadłospis dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jeżeli nie mogłaby Pani spotkać się ze mną osobiście (przyjmuje w Warszawie) istnieje możliwość otrzymania diety drogą mailową po uzupełnieniu wysłanego przeze mnie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Zachęcam do współpracy. W czasie odchudzania ważne jest również wsparcie i motywacja, które Pani z pewnością przekażę. Co do wskazówek na ten moment to musi Pani zadbać o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Zalecam też aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk