Zdrowe odżywianie a wzrost poziomu cukru

Witam, mam 28 lat, 170cm wzrostu i ważę 62kg. Czasami badam cukier na glukometrze. Zawsze mój wynik oscylował w granicach 90-98mg/dl. Od lipca staram trzymać się diety tzn. jem systematycznie i zdecydowanie zdrowiej (mniej słodyczy, mniej tłuszczy a więcej owoców), a także ćwiczę systematycznie ok. 5 razy w tygodniu. Zauważyłam że poziom mojego cukru wzrósł. Przez ostatni miesiąc badałam cukier 4 razy i za każdym razem wynik był w granicach 106-110mg/dl. Czy jest to niepokojące?

Witaj,
Przede wszystkim glukozę powinno badać się na czczo - norma 70–110 mg/dl (3,9–7,2 mmol/l), lub na 2 godziny po posiłku (sniadanie, obiad, kolacja) - norma < 140 mg/dl (7,8 mmol/l). Wartości, które podajesz mieszczą się w granicach normy. Zbadaj glukozę wg. powższego schematu. Pozdrawiam, Aneta Kościołek