Zdrowe odżywianie i spadek ciśnienia a konieczność przyjmowania leków

Witam!Mam 45 lat,prowadzę sportowy tryb życia.Uprawiałem piłkę nożną,siatkówkę amatorko tenis ziemny.Obecnie wiele biegam i gram dalej w tenisa.Od wielu lat borykałem się z nadciśnieniem tętniczym,aż lekarz 2 lata temu przepisał mi tritace 5mg i aspirynę cardio zapobiegawczo ponieważ mój tata jest już po 3 udarach.Od pół roku zacząłem troszkę zdrowiej się odrzywiać(siemie lniane,olej lniany,itp.) i ciśnienie wacha się 100-115 na 70-80 i teraz nie wiem czy brać tabletki czy nie.Pozdrawiam!

każdą zmianę leczenia należy konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym - w Pana przypadku można rozważyć zmniejszenie dawki Tritace do 2.5 mg.

Witam serdecznie,

Pyta Pan czy brać dalej tabletki jednak o tym może zadecydować jedynie lekarz prowadzący.
Proszę udać się na konsultację i przedstawić całą sytuację lekarzowi.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk