Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zęby zatrzymane a ból dziąsła

mam 30 lat czy mozliwe aby całkowicie zatrzymana ósemki dopiero teraz się aktywowala. Od roku czuje dyskomfort podczas polykania w okolicy migdalka po stronie zatrzymanego zęba, po wielu wizytach u laryngologów stwierdzono ze mam w kieszeniach migdalkowych takie biale kulki. czy to one mogą zawadzać z jednej czy to wina zębów. całkowicie zatrzymane zęby mam z jednej strony na górze i dole. dziasla nie bolą, jak nacisne na dziaslo za 7 czuje lekkie rozpieranie. problem z gardlem trwa rok.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Główną przyczyną zatrzymania zębów mądrości jest brak miejsca na te zęby w łuku zębowym, co prowadzić może do zmian patologicznych (np. stany zapalne) Zęby te, znajdujące się w pełni w dziąśle ‘uciskają’ inne zęby doprowadzając do krzywego wzrostu innych – co stwarza problem ortodontyczny.
Zęby mądrości mogą jak najbardziej aktywować się po 30stym roku życia bądź nawet i później. Objawy kliniczne które Pan podaje mogą wskazywać na zespół utrudnionego wyżynania zęba mądrości stąd mogą pojawiać się dolegliwości bólowe okolicy gardła po stronie zęba zatrzymanego oraz dolegliwości palpacyjne za 7.

Aby w pełni zdiagnozować u Pana problem należy dokonać diagnostyki RTG
stomatologicznej która pozwoli dokładnie określić położnie zęba i odpowiedzieć na pytanie czy to on jest przyczyną Pana dolegliwości. Nawet jeżeli okaże się, że nie w tym tkwi problem należy kontrolować te zęby gdyż mają one tendencje doz mian patologicznych– co zaniedbane może spowodować duży problem i niepotrzebny ból.

Radzę odbyć konsultację u chirurga stomatologicznego bądź szczękowo – twarzowego aby rozwiać Pańskie wątpliwości ponieważ problem trwa zbyt długo.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy