Zerwanie ACL a zabieg artroskopii

Witam, za dwa dni mam planowaną artroskopie kolana, z opisu rezonansu magnetycznego przeczytałem że zerwałem całkowicie ACL. moje pytanie brzmi, jak powinienem przygotować się do tego zabiegu i jak długo może trwać leczenie? mój lekarz prowadzący nie stwierdził jasno co powinienem wcześniej zrobić i jak się w ogóle przygotować. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowany Panie, dokładnych informacji na ten temat powinien udzielić ośrodek, w którym będzie Pan operowany. Standardowo do przygotowania do tego typu zabiegu należy:
szczepienie przeciwko WZWB, badanie podstawowe (morfologia, grupa krwi, jonogram, APTT, EKG)
operowana kończyna powinna być ogolona, do szpitala powinien Pan zgłosić się ze stabilizatorem zaopatrzonym w mechanizm regulacji kąta zgięcia stawu kolanowego.
Jeżeli został Pan zakwalifikowany do rekonstrukcji ACL - pełny cykl leczenia: operacja + rehabilitacja (powrót do uprawiania sportu) trwa zazwyczaj od 4-6miesięcy. Moje wskazówki proszę traktować ogólnie - jak wspomniałem na wstępie szczegółowe decyzje dotyczące kwalifikacji, samego zabiegu oraz leczenia po nim powinny zostać podjęte przez prowadzącego Pana leczenie ortopedę.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.