Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Raczej nie polecam tego typu obciążenia. Ewentualnie zajęcia na basenie.

0

Witam, przy zerwanym więzadle ACL nie wolno wykonywać tego typu ćwiczeń. Wykluczone są również gry zespołowe. Warto natomiast przez powrotem do sportu rozważyć rehabiltiacje. Po więcej informacji i artykuły zapraszam na stronkę: www.fizjodiet.pl

0

Szanowany Panie, jeżeli klinicznie rozpoznano zerwanie ACL to należy ustalić termin rekonstrukcji tego więzadła (NIE SAMA ARTROSKOPIA) . Do czasu zabiegu powinien Pan wykonywać jedynie ćwiczenia, których zakres będzie uzgodniony w zespole ortopeda-rehabilitant. Pozdrawiam i zyczę szybkiego powortu do pełni zdrowia po zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy