Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zespół Aspergera u dziecka

Starszy synek ma 5 lat. Ma zaburzenia SI. Późno mówił, chodził itd. Wykluczano autyzm, aczkolwiek wg różnych zachowań przypomina zespół asbergera. Miał poszerzone komory mózgowe. Młodszy synek ma 8 msc. Macha łapkami jak się ekscytuje, jeszcze nie siedzi, nie pełza do przodu ale stoi na czworakach i sprężynuje. jakie jest prawdopodobieństwo, że może mieć podobne objawy do starszego syna. Czy to są geny? Rok z życia miałam już wyjęty więc strasznie się denerwuje.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Płodowy zespół ponikotynowy

Witam. Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym. Jego przyczyny nie są jeszcze dostatecznie znane, ale wiadomo już, że jedną z przyczyn mogą być m.in. czynniki genetyczne, infekcyjne, nieprawidłowości w przemianach metabolicznych, zaburzenia okresu ciąży i porodu. Jeżeli niepokoi Panią zachowanie dziecka, można skonsultować dziecko w placówce zajmujacej się diagnozą i terapię SI, jak również w placówce specjalizującej się w diagnozie autyzmu (istnieją już testy pozwalające wykryć autyzm nawet u kilkumiesięcznych dzieci). Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0

zespól Aspergera nie ma tak prostego dziedziczenia, nie odkryto 1 genu odpowiedzialnego za wystąpienie zespołu. Myslę że warto skonsultować się z psychologiem (może starszego dziecka?) który podpowie na co zwrócić uwagę w dalszym rozwoju dziecka.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Najlepiej nie czekać tylko skonsultować dziecko z psychologiem i neurologiem. Owszem geny mogą być odpowiedzialne jednak również szereg innych czynników. Warto zatem jak najszybciej zapewnić dzięki opiekę terapeutyczną.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy