Zespół Brugadów i wszczepienie ICD

Witam. U mojego 30 letniego meza zdiagnozowano Zespół Brugadów.Kilka dni temu wszepiono mu ICD.Mąz pracuje jako ratownik medyczny w karetkach/pogotowie/i naSOR. Stad moje pytanie/poniewaz lekarze nie udzielili mezowi jednoznacznej odpowiedzi/czy bedzie mogl pracowac w karetkach i ile kg max.wolno mu podniesc? dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zalecenia po wszczepieniu kardiowertera defibrylatora powinny być ustalane indywidualnie w oparciu o stan ogólny pacjenta. Mąż powinien udać się na wizytę do lekarza prowadzącego w celu uzyskania szczegółowych wytycznych.