Zespół jelita drażliwego, wypadanie włosów i kołatanie serca a anemia, nietolerancja pokarmowa lub obecność pasożytów

Lekarz stwierdził drażliwe jelito,ale objawy nie przeszły.Zdrowo się odżywiam,wspomagam diete witaminami.Od paru lat męczą mnie uporczywe wzdęcia,bóle,dyskomfort w brzuchu,biegunki i zaparcia.Bagatelizowałam to.Zauważyłam również wypadanie włosów,problem z paznokciami(Z natury jestem zmarźluchem,mam nieregularne miesiączki,czesto łapię zimna, zajady)Ostatnio dostrzegłam kolatania serca(tarczyca-ok) Czy to może mięć związek z anemią,nietolerancją glutenu,laktozy lub pasożytami? Z góry dziękuję.

Witam!
Bardzo proszę przede wszystkim wykonać badania tarczycy TSH, T3, T4. Wyniki prawdopodobnie będą wskazywać nadczynność tarczycy. Pozdrawiam