Zespół jelita drażliwego i dieta błonnikowa a chudnięcie

Witam cierpię na zespół jelita drażliwego zaparciowego stosuje diete błonnikowa i leki , i w dalszym ciągu nie czuje się najlepiej ,a martwię się ponieważ jak dla mnie za szybko trace wagę co już odczuwam . Co mogłabym wprowadzić do swojego jadłospisu przy chorobie i diecie co pomoże mi przytyć .Proszę o poradę chciała bym bardzo miec jeszcze dzieci a jak narazie słyszę tylko odmowy z powodu niedowagi dziękuje :(

witam, jesli traci Pani wage to jets to barzdo niepokojace i mus sobie Pani zrobic badania na nietolerancje pokarmowe ZDJ moze byc nie tylko spowodowany jedzenie nieregularnym, szybkim polykaniem posilków jedzeniem słodyczy, nie picie wody a moze byc przyczyna glebsza jak nietolerancje nabiału, glutenu i wówczas pzrez to nie bede sie przyswajały wszytkie skłądniki mineralne i witaminy i moze Pani tracic wage, wiec koniecznie badania!!

Witam, być może dieta jest niedoborowa energetycznie i białkowo. Proszę systematycznie przez kilka dni prowadzić dzienniczek żywieniowy i zlecić jego ocenę dietetykowi.
Po takiej analizie będzie można ocenić dietę i wyciągnąć wnioski udzielając skutecznych rad.
Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam