Zespół Wolffa-Parkinsona-White'a i niedomykalność zastawki mitralnej

witam serdecznie, mam zdiagnozowane wpw, jestem po ablacji , a niedawno echo wykazało łagodna niedomykalność zastawki mitralnej, nieznaczne zwłóknienie zast. aortalnej. czy to się pogłębia w miarę upływu czasu i czy operacja będzie konieczna ?poza tym czasami meczą mnie bóle w klatce piersiowej , łapią mocno i po jakimś czasie puszczają .bardzo proszę o odpowiedz !

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od indywidualnego przypadku I podłoża włóknienia wsierdzia. Bez możliwości oceny badań dodatkowych i badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowoedzi.