Zestawy ćwiczeń, jakie należy wykonywać na początkowej fazie ostrogi piętowej

Witam. gdzie moge znalesc zestaw cwiczen jakie nalezzy wykonywa apoczatkowej fazie ostrogi pietowej.pozdrawiam andrzej k

Witam,
polecam ultradźwięki z lekiem przeciwzapalnym (fonoforeza) + odciążenie rozcięgna podeszwowego stopy i achillesa za pomocą plastrów kinesiotaping. Co do ćwiczeń - ćwiczenia mobilizujące stopę, rozluźniające rozcięgno podeszwowe - np. masaż piłką tenisową - stojąc na pileczce, przetaczać ją pod stopą, tak samo można masaować łydkę - siedząc z wyprostowaną nogą, piłeczka pod łydką i przesuwać się, aby piłką masowałą mięsień.
Pozdrawiam

Witam,
najskuteczniejszy będzie masaż rozluźniający rozcięgno podeszwowe, można wykonywać go samodzielnie, albo udać się do masażysty.