Zgrubienia wyczuwalne w dolnej części pleców

W dolnej części pleców wyczuwam 2 małe, twarde zgrubienia. Nie znajdują się pod samą skórą tylko ciut głębiej, ale kiedy stoję prosto to spokojnie są wyczuwalne. Umiejscowione są w okolicach tkanki tłuszczowej. Lekarz chirurg dotknął palcem i stwierdził, że to tłuszczak. Zaprosił za rok bo w tej chwili jest za mały żeby cokolwiek z nim zrobić. Od kilku tygodni boli mnie biodro po tej stronie. (pracuję fizycznie). Jestem po fizykoterapii na kręgosłup. Czy lekarz mógł się pomylić? Skąd ten ból?

Witam,
tłuszczaki są miękkie w dotyku, czasami przesuwalne i ogólnie bezbolesne. Tłuszczaki są bardzo łatwe do zdiagnozowania i raczej mało prawdopodobne jest, żeby lekarz się pomylił w ocenie. Przyczyną bólu biodra mogą być wzmożone napięcia mięśniowe, zmiany zwyrodnieniowe.

Pozdrawiam