Dwa niewielkie guzki w dolnej części pleców

W dolnej części pleców mam 2 niewielkie guzki. Jeden obok drugiego w odległości ok 1-2 cm. Są raczej twarde, nie przesuwają się. Chirurg stwierdził że to tłuszczak. Od jakiegoś czasu mam bóle w tej okolicy. Mam kilka tłuszczaków na rękach i udzie. Boję się, że te guzki na plecach to jednak nie tłuszczaki tylko coś gorszego. Zastanawiam się czy nie pójść do innego chirurga (prywatnie) i ewentualnie porównać ich opinie. Czy chirurg mógł źle to zdiagnozować?

Witam. Obraz tłuszczaka jest dość typowy i trudno go pomylić z czymś innym. W razie wątpliwości zawsze można zasięgnąć opinii innego lekarza. W Pana wieku te inne możliwości są dość ograniczone. Decydującym badaniem jest histopatologiczne wyciętego guzka.