Zgrubienie na zmianie barwnikowej u dziecka

Witam mój osmioletni syn miał od pierwszego roku zycia ciemno brazowego pieprzyka na plecach ok 2 mm. Był on cały czas płaski i nie zmieniał barwy, teraz wyczuwam zgrubienie i czarna plamke na ok 0,5mm . czy to może byc cos groznego, czy powinnam sie z nim udac do Dermatologa na badanie dermatoskopem i czy to wystarczy? Bardzo sie obawiam tej zmiany. Będe wdzieczna za odpowiedz.

Znamiona z biegiem czasu zmieniają się, to normalne zjawisko. U dzieci zagrożenie pojawia się wyjątkowo rzadko, więc bez niepokoju, planowo proszę pjść na badanie dermoskopowe. Jeszcze lepiej przy okazji badania wykonać zdjęcia, żeby można było porównać w przyszłości.