Zgrubienie obok odbytu

witam jakies 5 dni temu zauwazylem zgrubienie jakies pol centymetra od odbytu ono raz sie zwieksza raz zmniejsza czasami czuje taki bol jak tego dotkne czasami tez szczypanie martwie sie co to moze byc czy jest jakis sposob aby to zlikwidowac jakimis lekami czy czyms takim ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być związana z chorobą hemoroidalną. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.