Zgrubienie w miejscu guza

W dzieciństwie nabiłem sobie solidnego guza, który znikł po jakiś czasie ale w jego miejscu jest widoczne takie zgrubienie, guzek który towarzyszy mi od lat, coś w stylu słynnego aktora Jeana - Clauda Vandame. Czy ta się coś z tym zrobić? Usunąć? Ukryć? Zoperować? Dodam, że jest na czole. Mam 23 lata i strasznie mnie to męczy, widać to na zdjęciach, nowo poznani ludzie pytają co to jest itp. Pomocy :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana, pozostałość po urazie najpewniej może zostać usunięta chirurgicznie przez specjalistę chirurga/chirurga plastycznego. Trudno odpowiedzieć na pytanie czy możliwe jest zmniejszenie zmiany poprzez mniej inwazyjne zabiegi bez możliwości bezpośredniej oceny zmiany. Sugeruję zatem, by skonsultował się Pan ze specjalistą dermatologiem, który wskaże dalszą drogę postępowania.