Zgrubienie w obrębie kolana a możliwe przyczyny

witam niedawno zauważyłam przy lewym kolanie zgrubienie które nie boli jedynie jak wyprostuje nogę jest uwidocznione. rtg stawu kolanowego bez zmian i usg: podskórnie w okolicy głowy strzałki lewej widoczna nieregularna struktura lito-płynowa z licznymi przedrodami o nieregularnej grubej ścianie, wydaje sie komunikowac z torebką stawowa, charakter zmiany niejednoznaczny, nie wykazuje cech przekrwienia. poza j.w obraz usg stawu kol bez pewnych zmian. co to moze oznaczas czy moze byc z przesilenia

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki np. pod postacią rezonansu magnetycznego lub wykonanie zabiegu usunięcia powyższej struktury. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można zdecydować o odpowiednim postępowaniu.