Zgrubienie węzła chłonnego pod pachą

Witam, od ponad 3 miesięcy wyczuwam lekkie zgrubienie jednego węzła chłonnego pod pachą (raz większe, raz mniejsze, czasami wcale). Byłam z tym u 3 lekarzy, jeden powiedział że to nie wezeł, a zatkany gruczoł potowy, drugi że to wezel ale tylko lekko powiększony i nie trzeba się martwić a trzeci że może byc powiększony nawet od wycinania skórek przy paznokciach bo to już podrażnienie, czy to możliwe? Strasznie się boję ponieważ mój tata zmarł na chłoniaka. morfologia ok, crp 6,5, Ob 20

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie, lekarz określi także konieczność udania się do lekarza hematologa.