Zielony kolor stolca a przyjmowanie magnezu i leku Bellergot na tężyczkę

Witam. 3 dni temu wstępnie diagnozowano u mnie tężyczkę. Lekarz zalecił branie magnezu 3 razy dziennie po 2 tabletki. Dodatkowo Bellergot na wieczór. Od dwóch dni zauważyłam, że mój stolec jest koloru zielonego. Czy może to mieć związek z zażywanymi lekami?

Witam. Zmiana koloru stolca może być wynikiem zarówno przyjmowania wymienionych leków jak i przyspieszenia pasażu jelitowego, zmiany diety, czy zaburzeń w flory bakteryjnej. Konieczna jest kontrolna wizyta u lekarza.