Zimne powietrze wysusza mi gardło

Witam, mam problem od ponad tygodnia, oddychając przez nos czuje jak zimne powietrze albo normalne "wysusza" mi gardło, przez co mam chrypke i musze co chwile pić, ssałem tabletki, ale to nie pomaga i już nie mam pomysłu z czego to się bierze, bo ogólnie nie mam ani kataru ani gardło mnie nie boli nic, tylko to uczucie jak przy oddychaniu przez otwarte usta, susza... czy może ktoś napisać o co chodzi?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.