Złamanie kręgosłupa a trudności z ustaleniem przyczyny
Witam, skończyłem 60 lat, mam złamany trzon Th5 z osteolizą itd. Jestem po licznych badaniach : USG, PET, TK, biopsji szpiku z biodra i tkanki z L1, itd. Cały czas lekarze przypuszczją, że przyczyną są zmiany nowotworowe, ale praktycznie do tej pory nie potwierdzają tego wyniki. Czy możliwe jest, że złamanie nastąpiło z powodu osteoporozy, ale badaniem zajęli się lekarze bardzo dobrze wykształceni i wysoce wyspecjalizowani, którzy nie dopuszczają tak prostych chorób i przyczyn.

MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Jeśli specjaliści, którzy kierują Pana diagnostyką podejrzewają chorobę nowotworową to bez wątpienia mają ku temu przyczyny. Teoretycznie możliwe jest jednak, że przyczyną jest jedynie osteoporoza. Zawsze jednak warto wykluczyć inne, poważne przyczyny, zanim postawi się "najprostszą" diagnozę.