Złamanie uchyłka łokciowego i zespolenie popręgiem Webera

Jestem po wypadku w dniu 15.09.2013. w którym ucierpiał mój łokieć -złamanie uchyłka łokciowego. Zespolono popręgiem Webera. Wyznaczono usunięcie drutów na 15.04.2015 r. Mam pytanie czy mogę tak długo chodzić z tymi drutami, tak naprawdę to one już po 1 cm wysunęły się i bardzo przeszkadzają. Tak odległy termin to kolejka Pozdrawiam Genowefa z Płocka

Szanowana Pani, jak wynika z opisu najpewniej miała Pani zespolone złamnie wyrostka łokciowego. Po zabiegu operacyjnym wykonanym prawidłowo metodą Webera pacjent wymaga wdrożenia rehabilitacji - głownie w zakresie kinezyterapii, której celem jest odzyskanie pełenej ruchomości w stawie łokciowym. Postęp gojenia kości jest monitorowany przez lekarza prowadzącego głownie na podstawie zdjęć RTG. Usunięcie materiału zespalajacego powinno nastapić najwczesniej po uzyskaniu zrostu kostnego. W pani przypadku od operacji minęły 4miesiące. Jeżeli materiał zespalający, w tym wypadku druty Kirschnera uległy poluzowaniu to najpewniej można je juz usunąć (często nawet ambulatoryjnie), ale decyzja o tym musi być podjęta przez ortopedę, który przed podjęciem decyzji zbada Panią i oceni postępy zrostu kostnego w badaniu RTG.
Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności w zakresie stawu łokciowego.