Złamany wyrostek stawowy kręgu szyjnego

Witam, 9 tyg. temu spadłam z konia, złamałam wyrostek stawowy kręgu szyjnego c 7, więzadła w kręgosłupie szyjnym do dziś mam rozluźnione, po kontrolnym TK okazało się, że wyrostek nie zaczął się jeszcze zrastać mimo, że lekarze zapewnili mnie,że po3 mies.od urazu będę mogła wrócić do jazd konnych, ponadto od tyg. zaczęła mi drętwieć prawa ręka,czuje mrowienie, momentami tracę w niej chwytność. Powróciły też silne bóle szyi promieniujące do kręgosł.krzyż.lędź.jaka jest przyczyna tego?proszę o odp

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pojawienie się drętwienia może świadczyć o przemieszczeniu kręgów i ucisku na nerwy.
W rehabilitacji złamań kręgosłupa ważne jest przede wszystkim unieruchomienie, w związku nawet z niewielkimi ruchami szyi zrastanie się może być opóźnione. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać, to wskazane byłoby, aby zbadał Panią neurolog.