Źle dobrane tableteki antykoncepcyjne a ciąża

Mam 18lat. Od pierwszego dnia ostatniego cyklu zaczęłam brać tabletki Novynette. Po 10ciu tabletkach współżyłam z moim partnerem(zabezpieczając się dodatkowo prezerwatywą) bez końca wewnątrz.Czy po takim czasie tabletki dają pewność zabezpieczenia w razie uszkodzenia prezerwatywy i czy w razie kontaktu ejakulatu z moimi miejscami intymnymi jest duże ryzyko zajścia w ciążę?Czy poprzez możliwe złe dobranie tabletek mogę teraz ponieść konsekwencje?Możliwe są objawy ciąży po 5 dniach od stosunku?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Prawidłowo (zgodnie z zaleceniem producenta i ginekologa) stosowane tabletki antykoncepcyjne zapewniają ochronę od początku ich przyjmowania i nie ma potrzeby przechodzenia "okresu przejściowego". Po 5 dniach od stosunku nie występują objawy, które mogą potwierdzić / wykluczyć ciąże.