Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złe samopoczucie, osłabienie, zawroty głowy a upały

Witam.Dzisiaj bez żadnej przyczyny zaczęłam się źle czuć-z godziny na godzinę coraz gorzej-ciężko mi się oddycha,jestem mocno osłabiona,mam zawroty głowy,bolą mnie mieśnie -jak przed grypą i mocno boli głowa.Czuję się skołowana i nie mam na nic siły.W klatce piersiowej czuję ciężar -i czuję jak ściska mi się serce jakbym się stresowała.Mam zimne poty.Nic mnie nie zdenerwowało-nie jestem zestresowana.Co mogło zawinić?Upały?
KOBIETA ponad rok temu

Wychłodzenie organizmu

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Niewątpliwie aktualnie panujące upały mogą mieć wpływ na złe samopoczucie. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu i jego schładzanie.
Przy zbyt małej podaży płynów dochodzi do odwodnienia organizmu i zaburzenia najważniejszego i najbardziej skutecznego mechanizmu regulacji temperatury ciała - pocenia się. Spada wydolność organizmu i tolerancja wysiłku fizycznego (stąd uczucie ciężkości w klatce piersiowej, osłabienie), może wystąpić ból głowy.
Dodatkowo w trakcie pocenia się, poza wodą tracimy elektrolity - zaburzona równowaga ich stężeń może doprowadzić do kołatania serca i wywołać uczucie ciężkości w klatce piersiowej. Dlatego w upalne dni należy spożywać więcej słonych produktów lub płynów izotonicznych (zawierających niezbędne elektrolity).
W upalne dni należy więc schłodzić ciało (chłodny prysznic), w miarę możliwości unikać ekspozycji na słońce, przebywać w zacienionych miejscach i spożywać większą ilość wody (niewskazane są napoje słodzone).

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy