Złe samopoczucie po tabletkach. Odstawić?

Witam! Piszę, ponieważ jestem załamana :( Od 6 miesięcy biorę C*****. Niby na początku okej, później pojawiło się krwawienie podczas brania (byłam u lekarza, dostałam leki hamujące krwawienie), jednak ostatnio czuję się źle, jestem nerwowa, nic mi się nie chce, w dodatku od tygodnia boli mnie prawy jajnik i mam mdłości (dodam, że niedawno robiłam wszystkie badania łącznie z cytologią i usg - wszystko wyszło prawidłowo) :( W dodatku na mojej twarzy zauważyłam początki dermatozy :(:(:( a miałam ją już dwa razy podczas zażywania D********. Jednak pani doktor zapewniała, że teraz obejdzie się bez tego... Proszę o pomoc, co robić? Odstawić tabletki? Nie chciałabym tego, ponieważ boję się niechcianej ciąży, ja i mój partner nie chcemy stosować prezerwatywy i tabletki dają nam komfort... Wybieram się w najbliższym czasie do mojej pani doktor, ale jakoś nie mam do niej pełnego zaufania, ponieważ dziwi mnie to iż np. nie prowadzi kartoteki :/

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza, proponuję zmianę ginekologa. Niestety, nawet tabletki zawierające niewielką dawkę hormonów mogą powodować działania niepożądane, które mogą uniemożliwić stosowanie takiej metody antykoncepcyjnej.