Złe wyniki prób wątrobowych u 29-latka

Proszę o interpretację wyników. Od 2 lat mam złe wyniki wątroby, WZW wykluczone. Jestem niepalącym mężczyzną, 29 lat, 168 cm wzrostu, 86 kg. Podaję tylko wyniki, które są poza normą: Alat: 76 (0-41) GGTP: 139 (8-61) Cholesterol: 245 (<190) Cholesterol LDL: 165 (0-115) Hematokryt: 41,6 (42-52) MCHC: 37,3 (32-36) Płytki krwi: 122 (150-400) OB: 15 (1-10) Co może być tego przyczyną, czy powinienem wykonać inne dodatkowe badania? Jaką dietę powinienem zastosować, czy zrezygnować z alkoholu?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna rezygnacja z alkoholu. Czy przyjmuje Pan jakieś leki? proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wszystkich już wykonanych badań oraz na podsatwie badania bezpośredniego będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.