Źle założony dren po operacji usunięcia trzonu macicy

Po operacji usunięcia trzonu macicy miałam zle założony dren był to zwykły najtaniszy lateksowy Dren ten był dwa razy zagiety i zaszyty i w pojemniku przez trzy dni było tylko 90 ml. Ja nie miałam zadnej krzepliwości przy miesiączce się topiłam a mimo wszystko po operacyjnym usunięciu drenu dostałam zatoru płucnego i zakrzepicy żył głebokich Wiem wszyscy mnie pytaja co ja robie wśrud żywych Ja chce wiedzieć czy często się zdaża że w ranie pooperacyjnej dren jest zagiety i powikłania to zator pł

Takie sytuacje zdarzają się bez wątpienia i niestety nie można ich całkowicie wykluczyć w przebiegu pooperacyjnym.