Złośliwy rak sutka carcinoma ductale invasivum

Rak sutka złośliwy carcinoma ductale invasivum G-2 receptor estrogenowy-(+) receptor progesteronowy-(+) HER2 DODATNI -(3+) Biopsja gruboigłowa -3 nikkowate wycinki więzeł chłonny wartowniczy pachy lewej- 2 wiezły chlonne śr, do 0,7cm prosze o informacje jakie sa rokowania

Aleksander Ropielewski

W III stadium raka piersi odsetek przeżyć pięcioletnich to ok 60-70%. W przypadku dodatnich receptorów HER2 w leczeniu zastosowana zostanie Trastuzumab, który znacznie zwiększa odpowiedź na leczenie.