Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmarszczki pod oczami po zastosowaniu Retinolu

Dlaczego po retinolu pojawiły się zmarszczki pod oczami wygląda jakby była poparzena pokryta zmarszczkami używam 3 miesięce dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Opisywane przez Pania zmiany najprawdopodobniej wskazują na reakcję alergiczną po zastosowaniu preparatu. Należy odstawić kosmetyk. Właściwa diagnoza może zostać postawiona w trakcie konsultacji w gabinecie dermatologicznym. Zapraszam, po dokładnym badaniu możemy ustalić właściwą terapię, a po wyleczeniu zmian pomyśleć o odpowiednim dla Pani zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

0

Witam
Prawdopodobnie przesuszyła Pani i podrażniła delikatną skórę pod oczami. Retinol jest bardzo mocnym preparatem i należy uważać z jego stosowaniem, zwłaszcza pod oczami i na szyi. Proszę na razie odstawić i natłuszczać kremami.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy