Zmęczenie i brak koncentracji u młodej osoby

Witam, Od około roku ciągle czuję się zmęczony, nie mogę się nad niczym skoncentrować, brakuje mi energii. Wcześniej byłem pełen energii, a teraz po prostu nic mi sie nie chce. Jaka może być tego przyczyna? Dodam że biorę Propranolol i EsstntialeForte - mam powiększoną śledzionę (pół roku temu również wątrobę, ale już wróciła do normy), podwyższone ciśnienie w żyle wrotnej, podwyższony poziom bilirubiny (lekarze nie wyjaśnili z jakiego powodu). Powinienem wykonać jakieś dodatkowe badania?

Zmęczenie ma wiele przyczyn. U młodej osoby zaczalbym od kiedy bez cukrów prostych. Probiotykow i może leczenia p grzybiczego.
Jednak ta historii z wątroba śledziona skłania do skłania do szukania infekcji
- pierwotniaki - toxoplazma
- bakterie - borelioza bartonellozy chlamydia pneumonia czy jersinia
- wirusy - pewno wykluczone wirusy zap wątroby ale można sprawdzić np CMV