Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może wywoływać chroniczne zmęczenie?

Witam, mam problem od dłuższego czasu( 2 lata) ze zmęczeniem oraz zawrotami głowy przy treningu. Ogólnie jestem osłabiona. Byłam u lekarza i robiłam badania ogólne, tarczycy, na pasożyty, miałam tomograf głowy, badania moczu i nic nie wykazało. Byłam umówiona do szpitala, ale przez wirusa odwołali mi wizytę i raczej nie będzie ona możliwa w najbliższym czasie. Zastanawiam się co może wywoływać chroniczne zmęczenie, osłabienie i zawroty ćwiczeń przy jakimkolwiek większym ruchu.
KOBIETA, 20 LAT około miesiąca temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

[chroniczne zmęczenie](https://portal.abczdrowie.pl/zespol-chronicznego-zmeczenia) może występować z wielu powodów. Może być skutkiem niewyspania, braku czasu wolnego lub zaprzątania myśli. Zdarza się, że objaw ten towarzyszy także różnym jednostkom chorobowym. Wśród nich wymienić można anemię, problemy z tarczycą, wirusowe zapalenie wątroby, cukrzycę, choroby płuc lub nerek. Problem ten występuje na tyle często, że ciężko powiązać go z jedną przyczyną.

Zespół przewlekłego zmęczenia objawia się sennością lub bezsennością, problemami z koncentracją, brakiem energii, znużeniem. Taka osoba jest rozdrażniona i nerwowa. Może odczuwać bóle głowy, gardła, bóle mięśni i stawów, a także mieć powiększone węzły chłonne i problemy z pamięcią.

Zawroty głowy występujące podczas ćwiczeń mogą wskazywać na niskie ciśnienie, które związane jest z gwałtowną zmianą pozycji. Inną przyczyną jest niski poziom glukozy we krwi, który pojawia się u osób będących na diecie lub ćwiczących na czczo.

Problemem może być również odwodnienie. W związku z tym należy pić dużo wody zarówno przed, w trakcie, jak i po wysiłku. Przyczyny można szukać także w zbyt intensywnych treningach lub arytmii serca.

Proszę zadbać o nawodnienie, odpowiednią dietę i relaks. Jeśli to nie pomoże, warto poszerzyć zakres badań.

Więcej o chronicznym zmęczeniu przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy