Dlaczego mam to zmęczenie od 2 tygodni?

Dzień dobry, od około 2 tygodni jestem ciągle zmęczony. Nawet najprostsze czynności codzienne są dla mnie problemem. Do tego dochodzi czesty ból głowy, bóle mięśni a ostatnio dziwne uczucie pieczenia/mrowienia w klatce piersiowej... Byłem u lekarza i miałem robione nastąpujące badania: morfologia, tsh, ekg, rtg klatki piersiowej, tomografia głowy. Wszystkie wyniki są dobre... Dodam że 2 miesiące temu miąłem koronawirusa, jednak przeszedłem to dosyć łagodnje. Obecne problemy zaczęły się 2 tygodnie temu. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

najnowsze badania nad wirusem SARS-CoV-2 wskazują, że chorzy na covid-19, niezależnie od tego, czy przebieg choroby był łagodny, czy ciężki, mogą cierpieć na zespół chronicznego zmęczenia.

Proszę zapoznać się z naszymi artykułami, w nich odnajdzie Pan więcej informacji na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/dlugotrwale-zmeczenie-jednym-z-efektow-covid-19-nowe-badania-irlandczykow oraz https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-syndrom-chronicznego-zmeczenia-po-covid-19-czy-mozna-go-wyleczyc.

Niewykluczone, że z biegiem czasu Pańskie dolegliwości będą ustępować, choć może to potrwać. Niemniej w przypadku dobrych wyników badań, jedynym lekarstwem jest tutaj czas i brak stresu. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem – może zadecydować o kolejnych badaniach kontrolnych.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczy-sie-przewlekle-zmeczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.