Zmęczenie, osłabienie, zawroty głowy i niska temperatura a choroba Hashimoto

Witam Od dłuższego czasu czuję się strasznie zmęczona, słabnę w szkole, kręci mi się w głowie, jest mi zimno, czuję się zamroczona i mam za niską temperaturę (34.6-35.5) Niedawno rozpoznano u mnie chorobę Hashimoto. Czy to ma ze sobą związek, czy jest to zwykłe osłabienie ?

Dobry wieczór,

Niestety nie wspomina Pani o wartościach hormonów oraz lekach, które Pani przyjmuje.....Objawy o których Pani pisze mogą wynikać z niedoboru hormonów tarczycy. Byc może bierze Pani zbyt małą dawkę leku i po jej zwiększeniu wymieniane przez Panią objawy zniknęłyby,a Pani poczuła by się znacznie lepiej. Proszę oznaczyć sobie stężenie TSH i FT4 we krwi rano na czczo (bez leków). Na tej podstawie będzie można precyzyjnie dobrać Pani dawkę leków, tak, by poczuła się Panie lepiej. Choroba Hashimoto nie jest trudna w leczeniu, wystarczy tylko odpowiednio dobrać dawkę leku i poczuje się Pani na swoje 18 lat :)
Pozrdawiam serdecznie.

Marek Derkacz